VIDEO: Peklo v Čiernom mori: Ukrajinci roztrhali ruský Saturn

Ukrajinské námorné drony, teda bezposádkové diaľkovo riadené plavidlá, v noci na dnes pri pobreží okupovaného Krymu zasiahli ruský remorkér triedy Saturn či Proteus, uviedol dnes na svojom webe portál Ukrajinska pravda s odvolaním sa na ukrajinskú vojenskú rozviedku HUR.

06.06.2024 14:14
debata (108)
Ruský podmorský cintorín sa rozrástol. Ukrajinici potopili ďalšiu loď okupantov
Video
Ukrajinské morské drony boli na na love a ruský remorkér Saturn skončil na dne Čierneho mora. / Zdroj: Ukrajinské ministerstvo obrany

„Ďalšia loď ruských okupantov bola potopená,“ uviedla HUR, ktorá zverejnila aj zábery z operácie. Tie ukazujú, ako dron preniká cez ruské zábrany a blíži sa k lodi, kým sa na obrazovke objaví nápis o prerušenom spojení v dôsledku explózie pri zásahu plavidla.

"Hunter, "brigádny generál z ukrajinskej...
Nový dron Sea Baby „Avdiivka“ počas prezentácie...
+4Nový dron Sea Baby „Avdiivka“ počas prezentácie...

Ukrajina pokračuje v úsilí zabrániť Rusku vo využívaní Čierneho mora, napísala agentúra Reuters a pripomenula, že počas vojny Ruska proti Ukrajine, trvajúcej dva roky a štvrť, podnikli ukrajinské sily množstvo útokov v značnom diaľkovom dosahu v snahe zničiť vojenské schopnosti Moskvy a donútiť ruskú flotilu stiahnuť sa z Čierneho mora. Ukrajinské námorné drony v marci zasiahli a potopili v Čiernom mori ruskú hliadkovú loď a ešte skôr vo februári podnikli úspešný útok na ruskú výsadkovú loď pri pobreží Krymu.

Sea Baby Grad, ukrajinský dron, vojna na Ukrajine Čítajte aj Nočná mora ruskej flotily je ešte desivejšia: Ukrajinci vyzbrojili námorný dron raketometom a poslali do boja
108 debata chyba
Viac na túto tému: #čiernomorská flotila #vojna na Ukrajine