Toto nevymyslíš, to je Rusko. Ľudia pre miliónové odškodné oblizovali v obchode vajcia. Chceli sa nakaziť salmonelou

Ruský obchodný reťazec Žizňmart v Jekaterinburgu na konci mája prežíval nepríjemné chvíle, keď ľudia po zakúpení jedla v tomto obchode hlásili zdravotné problémy. Obchodník reagoval veľkoryso, zabudol však zrejme, v akej krajine podniká.

06.06.2024 21:30
debata (46)

„Ponuky“ na štedrú kompenzáciu sa chytili ďalší ľudia a v predajniach sa pokúsili úmyselne nakaziť salmonelózou tak, že oblizovali vajcia, informovali Novinky.cz.

Kurióznu snahu obyvateľov Jekaterinburgu odštartovalo nahlásenie zdravotných problémov zo strany zákazníkov po konzumácii hotového jedla z týchto predajní. U nakazených sa prejavila silná črevná infekcia. Osemnásť z nich sa dokonca obrátilo na ruskú organizáciu na ochranu spotrebiteľov.

rusi Čítajte viac Sušené ovocie, cukor, šunky, syry. Rusi zobrali turecký hotel útokom. To máme na cestu, bránia sa

Firma v reakcii reagovala pomerne veľkoryso a vydala vyhlásenie, že pokiaľ sa ako zdroj nákazy skutočne potvrdí jedlo zo Žizňmartu, odškodní každého postihnutého jedným miliónom rubľov.

V tomto momente do hry vstúpili socálne siete, cez ktoré sa správa o miliónovej kompenzácii začala šíriť a ziskuchtiví obyvatelia zobrali predajne reťazca útokom a olizovať vajíčka v nádeji, že sa nakazia salmonelózou a následne tak inkasujú vysokú kompenzáciu.

„Zdá sa, že ten milión bol idiotský nápad. Chcel som ľudí odškodniť za vzniknuté problémy, ale cesta do pekiel je dláždená dobrými úmyslami,“ napísal neskôr zakladateľ siete Žizňmart Ivan Zaičenko na sociálnej sieti Telegram.

Zelenskyj Čítajte viac Zelenskyj: Kedysi snívali o Paríži, dnes je snom Rusov záchod z Ukrajiny a smrť

Okrem toho sa podľa Zaičenka začali zákazníci sťažovať úplne na všetko, napríklad aj na problémy z jedla, ktoré zjedli pred viac ako mesiacom. Firma preto musela vydať nové vyhlásenie, v ktorom jasne stanovila, že na milión rubľov má nárok len spomínaných 18 ľudí, ktorí svoje problémy nahlásili orgánom. Navyše sa aj v týchto prípadoch musí jednoznačne preukázať, že sa sa nakazili z jedla zakúpeného v Žizňmarte.

ukrajina Čítajte viac Na čo je ruskému vrtuľníku vo vojne práčka? A sušička?
46 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #salmonelóza #Jekaterinburg