Zbrojovkou v Poľsku otriasol výbuch, jeden človek zomrel. Munícia spoločnosti končila aj na Ukrajine

V zbrojovke spoločnosti Mesko v meste Skarżysko-Kamienna v strednom Poľsku sa v pondelok ozval výbuch, následne na mieste vypukol požiar. Päťdesiatdeväťročný muž prišiel o život, informujú poľské médiá. Príčiny explózie zatiaľ nie sú jasné.

10.06.2024 13:20 , aktualizované: 14:40
debata (9)

Výbuch nastal v centre palív pre rakety, ktoré bolo v prevádzke iba niekoľko rokov. Vnútri boli dvaja ľudia, ďalší bol vonku. Tomu sa nič nestalo. Dvom mužom záchranári poskytli prvú pomoc, jeden z nich ale zomrel. Hasiči požiar uhasili. Nebolo nutné evakuovať ďalšie budovy, pretože nehrozilo, že sa oheň rozšíri.

Vedenie podniku vyšetruje, čo sa presne stalo. Podľa firmy išlo o modernú prevádzku, ktorá bola neustále monitorovaná.

Firma Mesko na svojich internetových stránkach uvádza, že jej výrobky používa poľská armáda a ďalšie bezpečnostné zložky. V podniku sa vyrábajú rakety a munície a spoločnosť sa zaoberá aj likvidáciou nepotrebných bojových prostriedkov.

Spoločnosť je súčasťou skupiny vyrábajúcej vojenskú techniku ​​Poľska Grupa Zbrojeniowa (PGZ). Ide o jeden z najväčších zbrojárskych koncernov v Európe. PGZ podľa portálu onet.pl informovala, že vytvorila komisiu s cieľom zistiť okolnosti výbuchu a preveriť bezpečnostné procedúry platné v podniku Mesko.

Munícia spoločnosti končila aj na Ukrajine, ktorá sa viac ako dva roky bráni ruskej vojenskej agresii.

Putin Čítajte viac Sabotáže v Európe: ruské tajné služby si to chcú rozdať so Západom v treťom kole
9 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #výbuch #zbrojovka