Syn amerického prezidenta Bidena je vinný v kauze držby zbrane vo všetkých bodoch obžaloby

Súdna porota v štáte Delaware uznala syna amerického prezidenta Huntera Bidena za vinného vo všetkých troch bodoch obžaloby v kauze držby zbrane, informuje AP.

11.06.2024 17:38 , aktualizované: 17:57
Hunter Biden Foto: ,
Syn prezidenta Joea Bidena Hunter Biden
debata (18)

Porotcovia uznali potomka prezidenta Joea Bidena za vinného z toho, že v roku 2018 v dotazníku zatajil užívanie drog, aby si mohol zaobstarať revolver, ktorý neskôr nelegálne vlastnil 11 dní. Porota sa o verdikte radila počas dvoch dní dovedna tri hodiny.

Pri oznámení verdiktu Hunter Biden nedával najavo emócie. Neskôr potľapkal svojho advokáta po chrbte, pobozkal svoju ženu Melissu a spoločne opustili súdnu sieň.

Bidenovi mladšiemu hrozí až 25 rokov väzenia, avšak taký trest je v prípade doteraz netrestaných osôb nepravdepodobný. Podľa AP tak nie je jasné, či sudkyňa Maryellen Noreiková Huntera Bidena vôbec pošle za mreže. Termín, kedy bude oznámená výška trestu, zatiaľ nebol stanovený, sudkyňa však uviedla, že sa tak štandardne deje 120 dní po vynesení rozsudku.

Súd sa odohráva na pozadí predvolebnej kampane, v ktorej prezident Biden usiluje o znovuzvolenie do Bieleho domu ako kandidát Demokratickej strany. Jeho republikánskym vyzývateľom je exprezident Donald Trump, ktorého predminulý týždeň porota v New Yorku zistila vinným z falšovania podnikateľských záznamov a ktorý je obžalovaný ešte v ďalších troch prípadoch.

Trump Čítajte viac Som politický väzeň, vykrikuje 34-krát vinný Trump. Čo na to povedia voliči?
18 debata chyba
Viac na túto tému: #Hunter Biden