Prítomnosť ruských bojových lodí na Kube? Bežná prax, tvrdí Kremeľ

Kremeľ vo štvrtok uviedol, že nevidí dôvody na znepokojenie v spojitosti s prítomnosťou štyroch ruských bojových plavidiel na Kube, ktoré tam prišli v stredu rámci bojových cvičení.

13.06.2024 16:51
Jadrová ponorka Kazaň / Foto: ,
Ľudia sledujú ruskú jadrovú ponorku Kazaň, ktorá sa plaví do havanského prístavu na Kube 12. júna 2024
debata (4)

Takéto bojové cvičenia sú podľa Kremľa bežná prax v rôznych častiach sveta, obzvlášť u námorných veľmocí ako Rusko. „Preto v tomto prípade nevidíme žiadne dôvody na znepokojenie,“ uviedol pre médiá hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Kubánci vítali ruskú jadrovú ponorku i bojové lode

Ponorka a niekoľko lodí ruského vojnového námorníctva vplávalo do havanského prístavu.

Fotogaléria
Ľudia odetí v ruských zástavách sledujú ruskú...
Kubánci sledujú ruskú fregatu triedy Admirál...
+6Kubánci sa pozerajú na ruskú fregatu triedy...

Do kubánskej Havany sa v stredu priplavili fregata Gorškov, ponorka na jadrový pohon Kazaň, ropný tanker Pašin a záchranný remorkér Nikolaj Čiker.

Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan uviedol, že nič nepotvrdzuje, že by Rusko na Kubu prevážalo akékoľvek rakety. USA však budú situáciu pozorne sledovať.

Kubánske ministerstvo zahraničných už minulý týždeň ubezpečilo, že na plavidlách nebudú jadrové zbrane a ich prítomnosť nepredstavuje nebezpečenstvo pre región.

Jadrová ponorka / Kazaň / Kuba / Čítajte viac Ruská ponorka a bojové lode priplávali na Kubu, vítali ich domáci. Podľa USA nie sú hrozbou
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Kuba #námorníctvo