Ostrá odpoveď na ruskú hrozbu: NATO nasadí viac ako 300-tisíc vojakov v prípade útoku

Krajiny Severoatlantickej aliancie (NATO) "výrazne prekročili" svoj záväzok nasadiť 300-tisíc vojakov do 30 dní od hypotetického útoku Ruska na niektorého člena NATO. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaného vysokopostaveného predstaviteľa NATO.

14.06.2024 09:45
debata (64)
NATO má 75. Bojuje v novej studenej vojne? Aliančné sily cvičia v blate i na snehu
Video
Severoatlantická aliancia vznikla 4. apríla 1949. Aj po 75 rokoch sa NATO pripravuje na odstrašenie všetkých nepriateľov. / Zdroj: NATO

„Návrhy spojencov, ktoré sú na stole, s istotou presahujú 300-tisíc (vojakov), čo sme stanovili (v roku 2023),“ povedal predstaviteľ NATO, ktorý si želal ostať v anonymite. Dodal, že tieto sily majú byť „k dispozícii do 30 dní“. Dosiaľ nebolo zverejnené, koľkými vojakmi by prispeli jednotlivé členské krajiny.

Certifikačné cvičenie NATO Strong Cohesion 2022...
Certifikačné cvičenie NATO Strong Cohesion 2022...
+7Certifikačné cvičenie NATO Strong Cohesion 2022...

Moskva viackrát poprela, že by mala v pláne zaútočiť na niektorého člena NATO. Agentúra Reuters pripomenula, že ruskí predstavitelia pred februárom 2022 viackrát vylúčili aj možnosť útoku na Ukrajinu.

Český vojak: Nemôžem prezradiť, čo na Lešti cvičíme, ale NATO vždy nájde riešenie
Video
Výcvik mnohonárodnej bojovej skupiny na Lešti. / Zdroj: TV Pravda/Ľuboš Pilc
Vladimir Putin, Rusko, Moskva, Kremeľ Čítajte aj NATO je slabé, zaútočíme, veril si Putin. Teraz jeho velitelia na juhu volia medzi ústupom a veľkými stratami
64 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #vojaci #NATO #armáda