Afganský útočník v Nemecku zabil jedného človeka a zranil troch fanúšikov, polícia muža zastrelila

Troch futbalových priaznivcov v piatok večer v nemeckom meste Wolmirstedt pobodal a zranil 27-ročný Afganec, uviedla polícia, ktorá útočníka zastrelila. Muž podľa nej ešte predtým "nožu podobným predmetom" zabil iného Afganca. Motív útokov zatiaľ podľa agentúry DPA nie je známy, nič však nenasvedčuje tomu, že by za nimi stálo náboženské presvedčenie muža.

15.06.2024 18:40
Nemecko útok nôž zranení obeť Foto:
Policajti stoja na pred obytnou budovou, ktorá môže súvisieť s útokom nožom v malom meste Wolmirstedt na severe Nemecka v sobotu 15. júna 2024. Muž nožom zaútočil na ľudí sledujúcich futbalový zápas a vážne zranil tri osoby. Polícia útočníka zastrelila. Incident sa odohral v piatok večer v obci Wolmirstedt ležiacej približne 14 kilometrov severne od mesta Magdeburg v nemeckej spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko.
debata (3)

Pri jednom z rodinných domov v 12-tisícovom meste severne od Magdeburgu sa v piatok večer zišla skupina priateľov na sledovanie zápasu majstrovstiev Európy vo futbale, keď sa na dvore objavil neznámy muž s nožom a okamžite ich napadol, opísal situáciu server denníka Bild. Privolaní policajti útočníka postrelili, keď sa vrhol aj na nich. Zomrel krátko potom v nemocnici.

Nemecko Mannheim Nož Útok Policajt Úmrtie Čítajte viac Stovky ľudí si v Mannheime uctili policajta dobodaného agfganským imigrantom

Ťažké zranenia pri útoku utrpeli podľa DPA 50-ročná žena a 75-ročný muž, ďalší muž bol zranený ľahko. Presnú povahu zranení zatiaľ úrady nezverejnili.

Olaf Scholz Čítajte viac Scholz chce deportovať radikálov a zločincov, ktorí hľadajú v Nemecku azyl, aj do Afganistanu a Sýrie

Krátko pred týmto útokom muž v neďalekom obytnom dome napadol a zabil 23-ročného Afganca; potom sa podľa polície pohyboval po meste, kým prišiel k rodinnému domu s futbalovými fanúšikmi. Server Magdeburger Volksstimme napísal, že cestou ohrozoval aj ľudí v blízkej záhradkárskej kolónii.

„V súčasnosti nič nenasvedčuje tomu, že by išlo o nábožensky motivovaný trestný čin,“ uviedla polícia.

Práve takúto motiváciu oproti tomu vyšetrovatelia vidia pri útoku z konca mája, ktorý otriasol Nemeckom. Iný mladý Afganec vtedy v Mannheime zaútočil nožom na členov zoskupenia Pax Europa, ktoré je kritické voči islamu. Niekoľko ich zranil a pri útoku navyše zabil policajta.

3 debata chyba