V ruskej base zajali väzni dvoch dozorcov. Zasiahli špeciálne jednotky, útočníkov zabili

Skupina šiestich mužov sa v nedeľu vo väzenskej väznici v Rostove na Done na juhozápade Ruska zmocnila dvoch dozorcov a niekoľko hodín ich držala ako rukojemníkov.

16.06.2024 11:40
debata (1)

Oboch napokon nezranených oslobodili špeciálne jednotky. Pri zásahu zabili všetkých útočníkov, uviedla agentúra TASS, podľa ktorej medzi nimi boli aj stúpenci teroristickej organizácie Islamský štát (IS).

Podľa telegramového kanála Baza muži, z ktorých niektorí boli obvinení či už odsúdení z terorizmu, rozbili mreže na okne jednej z ciel a vnikli do priestorov služobne dozorcov, kde vzali rukojemníkov. Agentúra TASS napísala, že útočníci boli ozbrojení hasičskou sekerou, zatváracím nožom a gumovým obuškom. Pred akciou, ktorú vraj koordinovali možno aj niekoľko mesiacov, boli držaní v rôznych celách.

Ruské úrady s mužmi najprv vyjednávali a vypočuli si od nich požiadavku na auto a záruku voľnej cesty. Napokon sa ale rozhodli pre zásah.

V okolí väzenskej väznice bola obmedzená doprava a na miesto dorazili sanitky. Zvyšok väzobnej väznice podľa úradov po celý čas fungoval v obvyklom režime.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Rostov na Done