V Grécku našli ďalšieho mŕtveho turistu, po troch nezvestných pátrajú

V Grécku našli telo nezvestného amerického turistu, ktorý sa stratil na ostrove Mathraki pri Korfu. Miestne médiá informovali, že ho našiel v nedeľu na pomerne odľahlej kamenistej pláži ďalší turista.

17.06.2024 11:37
grécko, Mosley Foto: ,
9. júna 2024 našli na ostrove Symi telo britského moderátora a spisovateľa Michaela Mosleyho.
debata

Vo štvrtok ho ako nezvestného nahlásil jeho priateľ, u ktorého býval, pričom naposledy ho videli v utorok v kaviarni spolu s ďalšími dvoma turistkami, ktoré už z ostrova odišli.

Je to najnovší prípad z ostatnej série zmiznutí a úmrtí turistov na gréckych ostrovoch. Niektorí, ak nie všetci, sa vydali na turistiku v horúčavách.

Michael Mosley Čítajte viac Na gréckom ostrove Symi našli telo nezvestného britského moderátora Mosleyho

V sobotu našiel hasičský dron mŕtveho 74-ročného holandského turistu, ktorý spadol do rokliny zhruba 300 metrov od miesta, kde ho naposledy videli predošlú nedeľu ako ťažko kráča počas horúčav. Deviateho júna našli na ostrove Symi telo britského moderátora a spisovateľa Michaela Mosleyho. Koroner dospel k záveru, že zomrel predtým v stredu krátko po tom, ako sa vybral na túru v náročnom skalnatom teréne.

V piatok nahlásili ako nezvestné dve francúzske turistky, ktoré sa stratili na ostrove Sikinos. Ženy vo veku 64 a 73 rokov opustili svoje hotely, aby sa stretli. Na ostrove Amorgos úrady stále pátrajú po 59-ročnom americkom turistovi, ktorý je nezvestný od utorka, keď išiel na turistiku v horúčavách.

leto, horúčavy, turecko Čítajte viac Horúčavy vlani v lete zabili naprieč Európou viac ako 61-tisíc ľudí
debata chyba
Viac na túto tému: #Grécko #turisti #horúčavy #úmrtie