Zrážka dvoch vlakov v Indii si vyžiadala najmenej 13 mŕtvych

Najmenej 13 obetí na životoch a vyše 30 zranených si v pondelok na severovýchode Indie vyžiadala zrážka osobného a nákladného vlaku. Informovala o tom hlavná ministerka štátu Západné Bengálsko Mamata Banerdžíová. Na mieste zasahujú záchranné zložky, informuje TASR podľa agentúr Reuters a AFP.

17.06.2024 15:28
India, vlaky Foto: ,
Ľudia sledujú prácu záchranárov po náraze nákladného vlaku do rýchlika Káčaňdžunga na severovýchode Indie 17. júna 2024.
debata

K nehode došlo v okrese Dárdžiling, uviedla Banerdžíová na sociálnej sieti X.

Spresnila, že do rýchlika Káčaňdžunga, ktorý spája indické štáty Ásám a Tripura so Západným Bengálskom, narazil nákladný vlak, podrobnosti doposiaľ neboli bezprostredne známe. Stav približne 30 zranených nebol život ohrozujúci, píše Reuters.

Na miesto nešťastia urýchlene vyslali lekárov, sanitky aj tímy určené pre katastrofy. Podľa predstaviteľov tamojších železníc existujú obavy, že vo vozňoch zostalo zakliesnených viacero osôb.

Na záberoch z miestnych médií bolo vidieť hromadnú nehodu medzi dvoma vlakmi, pričom jeden vozeň bol takmer kolmo vo vzduchu a na mieste nehody sa pohybovali záchranári a miestni obyvatelia.

debata chyba
Viac na túto tému: #India #zrážka vlakov