Taliansko zasiahla prvá tohtoročná vlna horúčav. V Sardínii a Sicílii očakávajú až 44 stupňov

Taliansko zasiahla prvá tohtoročná vlna horúčav. Teploty na ostrovoch Sicília a Sardínia sa vyšplhajú k 44 stupňom Celzia. Rím a Florenciu čaká 40 stupňov. Dôvodom je tlaková výšk prichádzajúca z Afriky, informuje agentúra ANSA.

17.06.2024 17:02
taliansko, horúčavy, pláž Foto: ,
debata

Teploty presahujúce 40 stupňov sú o desať stupňov vyššie, ako je teplotný priemer pre dané obdobie, uviedol meteorológ Antonio Sano a predpovedal, že vlna horúčavy prichádzajúca zo Sahary čoskoro zasiahne celé Taliansko. Dnes a v utorok sa podľa Sana ortuť teplomera vyšplhá na 32 až 34 stupňov Celzia v strednej a severnej časti Talianska a na talianskom juhu v Apulii, na Sicílii a Sardínii túto hranicu prekročí. Od stredy do piatka sa očakáva ďalšie zvýšenie teploty, uviedol meteorológ prevádzkujúci stránky ilMeteo.it.

Počasie na týždeň: Prichádzajú tropické teploty, úľava sa nečrtá
Video
Zdroj: TV Pravda

Teplomery v Ríme, Florencii alebo v Neapole budú v druhej polovici týždňa ukazovať 39–40 stupňov Celzia, zatiaľ čo vo vnútrozemí Sardínie a Sicílie dosiahnu 42 až 44 stupňov Celzia.

Talianske pláže boli cez tento víkend zaplnené, píše agentúra ANSA. Očakáva sa, že tento týždeň budú ešte obsadenejšie, pretože ortuť teplomera sa vyšplhá ešte vyššie a do toho začali v Taliansku školské prázdniny.

grécko, Mosley Čítajte aj V Grécku našli ďalšieho mŕtveho turistu, po troch nezvestných pátrajú
debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #počasie #horúčavy