Teroristi chceli opäť udrieť v Rusku: streľbu na preplnené centrum zvrátilo Turecko

Turecké spravodajské služby varovali ruských kolegov a pomohli tak odvrátiť pripravovaný teroristický útok v Moskve, druhý po útoku na koncertnú sálu Crocus City Hall na predmestí ruskej metropoly. Teroristi chceli zaútočiť na preplnené obchodné centrum, no vďaka zásahu Turecka sa tento útok podarilo odvrátiť.

18.06.2024 10:16
debata

Napísal to na svojom webe denník Kommersant s odvolaním sa na informácie, ktoré zverejnil turecký portál Hürriyet.

Útok v Moskve, desiatky mŕtvych. Videá zo sociálnych sietí
Video

Útok v Moskve podľa týchto informácií pripravovali teroristi napojení na Islamský štát-Chorásán, čo je afganská vetva tejto teroristickej organizácie. Turecké tajné služby dlhodobo sledovali činnosť jej miestnej bunky, ktorá sa zúčastnila januárového útoku na katolícky kostol v Istanbule. Bezpečnostné zložky pri vyšetrovaní vypočuli niekoľko ľudí a neskôr nadviazali kontakt s ruskou stranou.

IS-K, Islamský štát, hrozba, plagát Islamistov Čítajte aj Pomstíme mučenie Tadžikov, zaútočíme opäť, vyhráža sa Islamský štát. Krivé obvinenia Ukrajiny ohrozujú Rusov

Do koncertnej sály v Crocus City Hall v Krasnogorsku vtrhla 22. marca skupina ozbrojencov a začala streľbu. Útočníci tiež použili výbušniny, ktoré vyvolali mohutný požiar, V dôsledku 145 ľudí prišlo o život, zranenia utrpelo viac ako 500 ľudí, pripomenul Kommersant.

Traja zo štyroch podozrivých v nedeľu pred...
Všetkým trom hrozí doživotný trest odňatia...
+1Moskovský súd obvinil Dalerdžona Mirzojeva...

Úrady zadržali a obvinili dve desiatky osôb, veď pôvodom z Tadžikistanu a ďalších stredoázijských krajín, kde afganská vetva IS verbuje svojich prívržencov. Ruské vedenie sa naďalej snaží bez dôkazov spájať útok s Ukrajinou, proti ktorej Rusko vedie už viac ako dva roky vojnu, považovanú za najkrvavejšiu v Európe od druhej svetovej vojny.

terorizmus, Paríť Čítajte aj Rusko napadli teroristi, ale Moskva o nich aj klame. Dá sa s Kremľom bojovať proti islamistom?
debata chyba
Viac na túto tému: #Turecko #Islamský štát #teroristický útok v Moskve