Polícia pri tragickom výbuchu v Libavej predpokladá ako príčinu nedbanlivosť

Vojenská polícia vyšetruje pondelkový výbuch munície vo vojenskom výcvikovom priestore Libavá v súvislosti s dvomi trestnými činmi. Preveruje podozrenie z usmrtenia z nedbanlivosti a ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Spravodajkyni TASR to potvrdila hovorkyňa Vojenskej polície Kateřina Mlýnková.

18.06.2024 11:44
libavá, vojaci Foto:
Cvičenie vojakov vo výcvikovom priestore Libavá. Archívna snímka
debata

Pri explózii zahynul jeden vojak, ďalších deväť ľudí sa zranilo.

„Vojenská polícia začala vykonávať úkony trestného konania vo veci podozrenia zo spáchania zločinu usmrtenia z nedbalosti a prečinu ublíženia na zdraví z nedbanlivosti neznámeho páchateľa. Vo veci Vojenská polícia vykonáva úkony trestného konania a zaisťuje informácie a podklady nevyhnutné na objasnenie trestného činu,“ dodala Mlýnková. Nechcela špecifikovať, aká munícia vybuchla, ani ako presne k nehode došlo.

Českí tankisti testujú nový Leopard (archívne video)
Video

Česká ministerka obrany Jana Černochová v pondelok poprela špekulácie, že by za výbuchom bola sabotáž zo strany cudzej moci alebo by to nejako súviselo s medzinárodnou situáciou. Prvotné vyšetrovanie podľa jej slov neukázalo žiadne takéto podozrenie.

K explózii došlo v pondelok dopoludnia počas plánovaného výcviku pyrotechnikov vo vojenskom výcvikovom priestore Libavá neďaleko Olomouca. Pri výbuchu zahynul jeden vojak, zranilo sa ďalších osem vojakov a jeden občiansky zamestnanec. Žiaden zo zranených nie je v ohrození života.

libavá Čítajte viac V českom vojenskom priestore explodovala munícia. Jeden vojak zahynul, ďalší ľudia sú zranení
debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #munícia #explózia