Putin po návšteve KĽDR dorazil do Vietnamu

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu priletel do Vietnamu, kde bude na návšteve do štvrtka. Informovali o tom ruské tlačové agentúry. Šéf Kremľa sa v Hanoji stretne s lídrami komunistickej krajiny. Vietnam je pre Putina druhou zastávkou na ceste po Ázii. V utorok dorazil do Pchjongjangu, kde sa severokórejským vodcom Kim Čong-unom strávil zhruba deväť hodín a podpísal dohodu o strategickej spolupráci.

19.06.2024 22:20
Vladimir Putin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin
debata

Na programe má Putin rokovania so všetkými štyrmi vietnamskými najvyššími predstaviteľmi: prezidentom, generálnym tajomníkom Ústredného výboru Komunistickej strany Vietnamu, predsedom vlády a predsedom Národného zhromaždenia, teda vietnamského parlamentu, píše agentúra TASS.

Podľa agentúry Interfax by Putin mal vo Vietname uzavrieť dohodu podobnú tej, ktorú podpísal v Severnej Kórei a ktorá „potvrdí zásady komplexného strategického partnerstva“ medzi oboma krajinami. Na podpis je pripravených celkom 20 dokumentov.

Putin v Pchjongjangu, s Kimom rozdávali úsmevy

Šéf Kremľa navštívil severokórejskú metropolu prvý raz po 24 rokoch.

Fotogaléria
Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a...
Vladimir Putin (vľavo) a severokórejský vodca...
+12Obyvatelia Severnej Kórey sa 19. júna 2024...

Ruský prezident tiež položí veniec k pamätníku padlých hrdinov a k Ho Či Minovmu mauzóleu. „Dôležitým bodom programu bude stretnutie prezidenta s absolventmi sovietskych a ruských univerzít,“ uviedol k návšteve už skôr Putinov poradca Jurij Ušakov.

Putin vo funkcii prezidenta zavítal do Vietnam už piatykrát, predtým to bolo v rokoch 2001, 2006, 2013 a 2017.

North Korea Russia Čítajte viac Objatia Putina s Kimom pozorne sleduje Si. Chce od nich rieku
debata chyba
Viac na túto tému: #Vietnam #Vladimir Putin