Lukašenko provokuje na hraniciach s Poľskom: Bielorusi začali neohlásené cvičenie

Bielorusko začalo vopred neohlásené vojenské cvičenie. Uviedlo to ministerstvo obrany v Minsku, podľa ktorého sa manévre budú odohrávať v Brestskej oblasti na hranici s Poľskom a Homelskej oblasti na hranici s Ruskom. Oba regióny tiež zo severu hraničia s Ukrajinou.

21.06.2024 14:34
cvičenie Foto:
Cvičenie bieloruskej armády blízko hraníc s Poľskom a Ukrajinou.
debata (6)

Cvičenia sa zúčastňujú jednotky operačného velenia, špeciálne sily, raketové vojská, delostrelectvo, letectvo a protivzdušná obrana, uviedlo vo vyhlásení na komunikačnej platforme Telegram bieloruské ministerstvo.

Bieloruský režim je blízkym spojencom Moskvy a jeho autoritársky vodca Alexander Lukašenko poskytol Rusku bieloruské územie pre rozsiahlu inváziu na Ukrajinu, ktorá sa začala 24. februára 2022.

Lukašenko hovorí často o nebezpečenstve útoku zo strany NATO alebo Ukrajiny, čo používa ako ospravedlnenie pre užšiu vojenskú integráciu s Ruskom a pre udržiavanie bieloruského obranného a bezpečnostného aparátu v neustálom stave najvyššej pohotovosti, pripomenula agentúra Reuters.

Horúca hranica. Migranti sa snažia prejsť do Poľska z Bieloruska
Video
Russia Belarus Čítajte viac Diktátor sľubuje férové voľby a pohľadá básne zo svojej mladosti. Vytvoria z Lukašenka novodobého Lenina?
6 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #Rusko #bielorusko #vojenské cvičenie #Alexandr Lukašenko #vojna na Ukrajine