Streľba v Arkansase má tri obete, vážne zranený útočník skončil vo väzbe

Ozbrojený útočník v piatok na juhu amerického štátu Arkansas zastrelil troch ľudí. Policajti ho postrelili a vzali do väzby, oznámila miestna polícia. Ďalších desať ľudí utrpelo zranenia, uvádza s odvolaním sa na najnovšie oficiálne vyhlásenia agentúry AP a Reuters. Pozadie incidentu zostáva nejasné.

22.06.2024 05:40
Arkansas, streľba, Fordyce Foto:
Polícia na mieste streľby v piatok 21. júna 2024 v meste Fordyce v štáte Arkansas.Zahynuli pri nej traja ľudia, 11 bolo zranených vrátane útočníka.
debata

„Strelec bol vážne zranený po tom, ako bol postrelený bezpečnostnými zložkami, a bol vzatý do väzby,“ uviedla v tlačovej správe štátna polícia. Najskôr informovala o dvoch mŕtvych a niekoľkých zranených, bilancia neskôr narástla na troch mŕtvych a 11 zranených. Medzi zranenými sú aj dvaja zo zasahujúcich policajtov, ich životy ale nie sú v ohrození, uvádza AP.

Páchateľ strieľal v mestečku Fordyce, kde žije niečo vyše 3000 obyvateľov, konkrétne v areáli obchodu s potravinami. Podľa AP polícia hneď neuviedla, či sa strieľalo vo vnútri alebo pred obchodom. Na mieste zasahovalo niekoľko krízových zložiek vrátane záchranárskeho vrtuľníka, na záberoch televízneho štábu bolo vidieť niekoľko dier v oknách obchodu spôsobených výstrelmi.

Šéf štátnej polície Mike Hagar pri vystúpení pred novinármi neposkytol informácie o motíve streľby a neodpovedal na otázky médií. „Je to tragické. Naše srdce sú zlomené,“ povedal.

Guvernérka Arkansasu Sarah Sandersová uviedla, že bola o incidente informovaná. „Som vďačná strážcom zákona a krízovým pracovníkom za to, ako rýchlo a odvážne zakročili, aby zachránili životy,“ odkázala na sociálnej sieti X.

debata chyba
Viac na túto tému: #USA #streľba #Arkansas