Jednu z najbohatších britských rodín poslal súd do väzenia. Miliardári vykorisťovali služobníctvo

Niekoľkoročné tresty väzenia dostali od švajčiarskeho súdu členovia jednej z najbohatších rodín v krajine za to, že vykorisťovali svoje indické služobníctvo. Informuje o tom agentúra AFP, podľa ktorej rodina Hindujaovcov patrí k najvplyvnejším v Británii i Indii.

22.06.2024 10:45
debata (3)

Hlava rodiny, Prakash Hinduja, ktorý má aj švajčiarske občianstvo, a jeho manželka Kamal boli odsúdení na odňatie slobody vo výške štyri a pol roka, ich syn so ženou dostali štvorročné tresty.

Všetkým pôvodne hrozilo ešte tvrdšie potrestanie, ale súd ich napokon neuznal za vinných z obchodu s ľuďmi.

Rodine, ktorí podľa britských médií vlastní majetok v hodnote asi 37 miliárd libier, patrí vila v obci Cologny v susedstve Ženevy, do ktorej podľa obžaloby dovážali slúžiacich z Indie, ktorým však vzali cestovné pasy a z usadlosti im dovoľovali odchádzať len v obmedzenej miere.

Germany Fashion Activists Čítajte viac Vykorisťovanie robotníkov v rozvojových krajinách pokračuje. Brusel im nepomohol

Navyše, ako informoval server BBC News, služobníctvo pracovalo aj 18 hodín denne za v prepočte iba sedem libier. Podľa prokuratúry tak rodina dávala viac za starostlivosť o svojho psa ako na platy personálu.

Rodina popierala, že by sa dopustila čohokoľvek nezákonného. Právnici Hindujaovcov, ktorí sa na súd nedostavili, dali najavo, že sa odvolajú.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #vykorisťovanie