Ďalší záhadný monolit uprostred púšte. Polícia v Nevade ho rýchlo odstránila

Necelé štyri roky po tom, čo úrady v americkom štáte Utah čelili výzve v podobe tajomného kovového kvádra uprostred púšte, zamestnával v posledných dňoch podobný úkaz políciu v susednej Nevade. Na kopci severne od Las Vegas objavila lesklý monolit neznámeho pôvodu. Oznámila, že odstránila nelegálne nainštalovaný predmet v prírodnej rezervácii.

22.06.2024 11:15
debata (20)

„Zostáva nejasné, ako sa predmet na miesto dostal, alebo kto by za to mohol byť zodpovedný,“ uviedol policajný zbor Las Vegas na sociálnej sieti X.

Stĺp vysoký asi dva metre na horskom hrebeni neďaleko vrcholku Gass Peak objavila polícia minulý víkend. Opísala ho ako trojboký hranol vyrobený z kovového plátu, ktorý stál na betónovom základe. Na fotografiách zverejnených na internete je vidieť, ako sa na jeho povrchu zrkadlila okolitá krajina.

UFO nad Mosulom, zaznamenané dronom Čítajte viac UFO? Pozorovania sú zrejme testy pokročilých technológií, tvrdí Pentagon

Ide o pokračovanie série takých prípadov, ktoré zatiaľ zostávajú nevysvetlené. Podobné monolity sa objavili v Kalifornii, v Novom Mexiku a tiež v Rumunsku. Všetko sa zrejme začalo v novembri 2020, keď sa na odľahlom mieste púšti v Utahu našiel lesklý kovový kváder vysoký skoro štyri metre. Úrady vtedy nechceli ihneď prezradiť jeho presnú polohu, aby sa ľudia do oblasti nevydávali.

Podobné úvahy viedli políciu v Nevade k tomu, že najnovší monolit vo štvrtok odstránila, napísala agentúra AP. Predmet bol nelegálne nainštalovaný na území rezervácie Desert National Wildlife Refuge, ktorá je domovom oviec hruborohých a ohrozeného druhu korytnačiek. Polícia návštevníkov vyzvala, aby neopúšťali značkované trasy a nezanechávali za sebou v oblasti žiadne predmety.

Odstránený monolit polícia teraz skladuje na neznámom mieste.

20 debata chyba
Viac na túto tému: #monolit