Silné búrky si počas víkendu vyžiadali v Poľsku najmenej troch zranených

Traja ľudia utrpeli zranenia v dôsledku búrok, ktoré sa v priebehu víkendu prehnali územím Poľska, uviedla v nedeľu televízna stanica TVN24.

23.06.2024 18:07
blesk. búrka Foto: ,
debata

Záchranné zložky mali takmer 2 200 zásahov len v priebehu soboty, keď museli zasahovať pri zaplavených cestách či budovách.

Popadané stromy zablokovali cesty a poškodili strechy, došlo aj k výpadkom elektriny. Bez jej dodávok dočasne zostalo približne 20-tisíc domácností.

Extrémne silná búrka sa v noci prehnala Bratislavou. Pozrite si zábery z nej (Archívne video)
Video

Konár stromu spadol na kajak s dvoma ľuďmi na palube na rieke Wieprz na juhovýchode Poľska, pričom zranenia utrpela 55-ročná žena, ktorú museli hospitalizovať.

Búrka a silný vietor prevrátili niekoľko jácht počas regaty na jazere Solina v tej istej oblasti. Z vody museli zachraňovať niekoľko desiatok ľudí, jedna osoba bola hospitalizovaná. Ďalší muž utrpel zranenia pri pokuse zabezpečiť svoj príbytok pred búrkou, keď ho privalil drevený trám.

počasie, leto, teplo, slnko, horúčavy, Veľký Draždiak Čítajte viac Leto udrie naplno, čakajú nás tropické dni aj noci. Klimatológ: Rátajte s búrkami, krupobitím aj tornádami
debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #búrky