V rybníku pri českom meste Slaný uhynuli tony rýb

Približne dve tony rýb uhynuli pred niekoľkými dňami v rybníku pri stredočeskom meste Slaný. Opakované problémy podľa radnice súvisia s nedostatkom kyslíka vo vode. Informuje o tom web Novinky.cz.

24.06.2024 19:25
debata

Prípad rieši aj polícia. „Kriminalisti z hospodárskej kriminálnej polície vec vyšetrujú pre podozrenie z poškodenia a ohrozenia životného prostredia z nedbanlivosti. Všetko sa preveruje, vyšetrovanie je v začiatkoch,“ uviedla hovorkyňa stredočeskej polície Michaela Richterová.

Vinníka úhynu nemožno podľa radnice bez záverov odborných expertíz určiť. Podstatnú úlohu podľa nej však zrejme zohráva aj počasie. V piatok ráno totiž mala voda v rybníku teplotu 26 stupňov Celzia.

Vplyv počasia považuje za pravdepodobný aj Štátna veterinárna správa. „Odobrali sme vzorky uhynutých rýb, hasiči odobrali vzorky vody, v tomto týždni by mali byť výsledky rozborov, ale je pravda, že v lete sa takéto prípady stávajú," uviedol hovorca veterinárnej správy Petr Majer. „Okolnosti nenasvedčujú tomu, že by malo ísť o úhyny pre nákazu rýb," dodal Majer.

debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #úhyn rýb