Chorvátsko po výbuchu, pri ktorom zomrelo dieťa z Česka, odložilo vojenské cvičenie

Chorvátske ministerstvo obrany odložilo vojenské cvičenie, ktoré sa malo konať na cvičisku Josipa Markiča pri Knine. Pokračujú tam totiž previerky súvisiace s minulotýždňovým tragickým výbuchom, pri ktorom zahynulo deväťročné dieťa z ČR. Podľa správy HINA informuje TASR.

24.06.2024 22:23
chorvátski vojaci, cvičisko Josipa Markiča pri... Foto:
debata (1)

Cieľom cvičenia, ktoré sa malo konať od pondelka do 27. júna, je zvýšiť bezpečnosť chorvátskej armády aj civilistov. Ozbrojené sily Chorvátskej republiky sa však rozhodli vykonať dodatočnú kontrolu a určiť aktuálny stav zamínovania územia, ktoré slúži ako cieľová oblasť pre ostré streľby.

Pyrotechnici vykonajú dodatočnú kontrolu a odber vzoriek terénu a všetky plánované výcvikové aktivity s ostrou muníciou presunuli na ďalšie obdobie. Zároveň budú nainštalované ďalšie výstražné tabule s upozornením, že ide o nebezpečný priestor a je možné doň vstupovať iba na vlastné nebezpečenstvo.

Chorvatsko vojensky areal Čítajte viac Čech, ktorému granát zabil malého syna, hľadal vojenské predmety. Prečo Chorváti neoplotili armádne cvičisko?

Chorvátska armáda využíva Vojenské cvičisko Josipa Markiča (známejšie pod názvom „Crvena zemlja“, t.j. Červená zem), pričom vojaci po každom cvičení terén vyčistia. Napriek tomu sa však môže stať, že tam niektoré nebezpečné predmety zostanú.

V prípade je obvinený 46-ročný Čech, otec obete. Miestne úrady už oznámili, že prípad postúpia českým vyšetrovateľom.

policija, chorvátska Čítajte viac Nepochopiteľné: Ignorovali zákaz, fotili sa vo vojenskom priestore. V prípade smrti českého chlapca vyšetrujú jeho otca
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Chorvátsko #vojenské cvičenie