Hrozil, že sa odpáli aj s dcérou. Súd v SRN poslal muža na 12 rokov do väzenia

Muža, ktorý vlani v novembri uniesol svoju malú dcéru a vyhrážal sa, že sa s ňou na letisku v Hamburgu odpáli, poslal nemecký súd na 12 rokov do väzenia. Informuje o tom agentúra DPA, podľa ktorej ho súd uznal vinným vo všetkých bodoch obžaloby.

25.06.2024 12:44
debata

35-ročný muž vlani najprv svoju štvorročnú dcéru uniesol z bytu bývalej priateľky v dolnosaskom meste Stade a potom s ňou zamieril k letisku v Hamburgu, kde autom prerazil niekoľko závor, dostal sa na letiskovú plochu a dožadoval sa toho, aby mohol s dcérou odletieť do Turecka, odkiaľ pochádza.

Počas zhruba 20-hodinovej drámy, pre ktorú muselo byť zrušených vyše 100 letov, tiež z auta vyhodil dve zápalné fľaše a trikrát vystrelil zo zbrane. Nakoniec sa bez odporu vzdal polícii.

kalifát, demonštrácia, islamisti, moslimovia Čítajte viac Žiadať kalifát nie je trestné, tvrdia odborníci. Aj to je sloboda prejavu

„Dvanásť rokov odňatia slobody za tento šialený trestný čin. To je naša odpoveď,“ povedal predsedajúci sudca Torsten Schwarz páchateľovi, ktorý so svojou priateľkou viedol spor o opateru dcéry. Súd tak výškou trestu vyhovel požiadavke obžaloby. Muža, ktorý sa z veľkej časti doznal, zistil vinným z brania rukojemníkov, únosu maloletej, úmyselného ublíženia na zdraví a držania munície.

debata chyba