Štyria muži vnikli do záhrady britského premiéra. Zadržala ich polícia

Britská polícia v utorok popoludní zadržala štyroch mužov podozrivých z neoprávneného vniknutia na domáci pozemok britského premiéra Rishiho Sunaka v severnom Anglicku. O incidente informovala agentúra AP, píše TASR.

25.06.2024 22:54
Sunak Foto: ,
Rishi Sunak
debata

Polícia v grófstve Severné Yorkshire oznámila, že štyroch mužov zachytila na premiérovom pozemku krátko po poludní a jej príslušníci ich odtiaľ vyviedli. Štyria muži sú podozriví z neoprávneného vniknutia na cudzí pozemok s priťažujúcimi okolnosťami.

Organizácia s názvom Youth Demand („Požiadavky mládeže“) zverejnila video, na ktorom je vidieť, ako jej člen vykonal veľkú potrebu do jazierka na Sunakovom pozemku. Organizácia svoj protest zdôvodnila tým, že požaduje zbrojné embargo voči Izraelu. Volá tiež po zrušení licencií na ťažbu ropy a plynu, ktoré vláda udelila od roku 2021.

K incidentu došlo len niečo vyše týždňa pred parlamentnými voľbami v Spojenom kráľovstve. Tie rozhodnú o tom, či Sunak zostane pri moci. Prieskumy verejnej mienky a odborníci naznačujú, že po 14 rokoch vlády konzervatívcov sa vlády ujmú labouristi.

Britský ministerský predseda Rishi Sunak. Čítajte viac Sunakovho ochrankára zadržali za údajné stávky na termín volieb
debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Rishi Sunak