Pri izraelskom útoku na školu v Pásme Gazy zahynulo najmenej 29 ľudí

Najmenej 29 ľudí v utorok zahynulo pri izraelskom útoku na školu neďaleko mesta Chán Junís, v ktorej sa nachádzali vysídlení Palestínčania. Ide o štvrtý podobný útok počas štyroch dní.

09.07.2024 23:21
debata (17)

Podľa agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na riaditeľa tlačového úradu v Pásme Gazy, boli pri útoku zasiahnuté stany s vysídlenými rodinami pred školou v meste Abbasán al-Kabíra východne od Chán Júnisu na juhu Gazy.

Izrael / Gaza / Čítajte viac Nezávislí odborníci OSN obvinili Izrael z účelového hladomoru v Pásme Gazy

Izrael sa k najnovšiemu útoku na školu bezprostredne nevyjadril, píše AFP. Izrael sa však priznal k tomu, že od soboty uskutočnil tri ďalšie útoky na školy v Gaze, ktoré slúžia ako úkryty pre vysídlencov. Podľa Izraela boli útoky zamerané na militantov, ktorí sa schovávali v budovách škôl. Útoky si vyžiadali najmenej 20 obetí na životoch.

Netanjahu, Čítajte viac Netanjahu blokuje rokovania o prímerí, tvrdí Hamas. Podľa Bieleho domu v rozhovoroch pretrvávajú rozdiely

Pri sobotňajšom izraelskom útoku na školu v utečeneckom tábore Nusajrát zahynulo najmenej 16 ľudí. Agentúra OSN pre pomoc palestínskym utečencom (UNRWA) uviedla, že v čase útoku sa v škole nachádzalo 2000 ľudí.

Izrael / Tank / Čítajte viac Izrael zaútočil na mesto Gaza, obyvatelia hovoria o jednej z najhorších ofenzív

V nedeľu pri útoku izraelskej armády na cirkevnú školu v meste Gaza zahynuli štyria ľudia. V pondelok zasiahol Izrael ďalšiu školu v Nusajráte.

Palestínske militantné hnutie Hamas odmieta tvrdenia Izraela, že by využívalo školy, nemocnice a iné civilné zariadenia na vojenské účely.

Podľa UNRWA od začiatku vojny v Pásme Gazy zahynulo v školách a iných krytoch, ktoré prevádzkuje v enkláve, viac ako 500 ľudí.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #Izrael #Palestína #Hamas #Pásmo Gazy #Chán Júnis