Búrky v Česku na niekoľko hodín ochromili medzinárodné vlakové spoje

Silné búrky v Česku v stredu na niekoľko hodín zastavili medzinárodnú vlakovú dopravu. Na koridorovej trati z Prahy smerom na Pardubice spadlo na trať viacero stromov. Vlaky majú podľa Českých dráh meškania aj niekoľko hodín, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

10.07.2024 22:22
debata
Ničivá smršť sa prehnala Horehroním. Pozrite si autentické zábery priamo z nej
Video
Obrovské krúpy a vietor demolovali metropolu Horehronia
Video

Najhoršia situácia bola medzi Kolínom a Pardubicami, kde bola trať úplne neprejazdná. Konkrétne v úseku Záboří nad Labem a Řečany nad Labem poškodili popadané stromy trakčné vedenie.

Bolo vám už teraz horúco? Tak teploty pôjdu ešte vyššie
Video

Niekoľkohodinové obmedzenie sa dotklo desiatok vlakov. České dráhy viaceré regionálne spoje odriekli, rýchliky a medzinárodné vlaky, ktoré už boli na trase, smerovali rôznymi odklonmi. Cestujúcich z niekoľkých vlakov museli evakuovať do náhradných spojov.

Horúčavy v Bratislave.
Horúčavy v Bratislave. Zrekonštruovaná fontána...
+30Horúčavy v Bratislave. Zrekonštruovaná fontána...

Viaceré vlaky smerujúce do Rakúska a tiež cez Slovensko do Maďarska, ktoré vyrážali neskoršie, museli z dôvodu nedostatočnej kapacity odklonovej trasy čakať až do obnovenia prevádzky medzinárodného koridoru. Nabrali tak niekoľkohodinové meškania, napríklad vlak EC Metropolitan smerujúci z Prahy do Budapešti má podľa webu Českých dráh potvrdené meškanie 229 minút, vlak rj Vindobona z Prahy do Grazu mešká 181 minút. Trať by podľa Českých dráh už mala byť prejazdná.

brezno, krúpy Čítajte viac Pohroma v Brezne. Mesto zasiahla silná búrka s krupobitím. Stačilo 15 minút a ulice zaplavila voda, hlásia veľké škody POČASIE: Silná búrka v hlavnom meste Čítajte viac Železničnú dopravu na východe ovplyvnilo počasie, v dvoch úsekoch nejazdia vlaky

Búrky spôsobili problémy aj v Juhočeskom kraji, kde podľa Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ) padali trojcentimetrové krúpy. ČHMÚ vydal na stredu výstrahu pred veľmi silnými búrkami, ktorá platila na väčšine územia ČR. Varovanie zostáva pre väčšinu krajov v platnosti až do nočných hodín.

V košickej zoo kvôli veľkým horúčavám podávali niektorým zvieratám zmrzlinu a sprchovali ich
Video
debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #búrky