„Napriek dusným horúčavám a monzúnovému obdobiu severokórejská armáda položila míny a postavila múry pozdĺž frontových oblastí,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení a dodalo, že počet nových mín sa odhaduje na desaťtisíce.
Severokórejská armáda posilňuje obranu v demilitarizovanej zóne. Vzťahy medzi KĽDR a Južnou Kóreou sú najhoršie za posledné roky.
Počas niekoľko mesiacov trvajúcich snáh posilniť obranu v demilitarizovanej zóne, ktorá je jednou z najviac zamínovaných oblastí na svete, zaznamenalo juhokórejské ministerstvo najmenej desať prípadov, keď míny vybuchli a vyžiadali si niekoľko obetí.
Severokórejskí vojaci, ktorých na tieto činnosti nasadilo, žili podľa ministerstva v „nevyhovujúcich kasárenských podmienkach bez voľných víkendov, pričom pracovali v priemere 12 až 13 hodín denne“.
Ministerstvo zverejnilo fotografie zachytávajúce vojakov KĽDR s drevenými debnami, v ktorých sa údajne nachádzali nášľapné míny. Na ďalšej fotografii bola skupina vojakov, ktorá niesla na nosidlách zraneného vojaka.
Južná Kórea sa pripravuje na zbehnutie severokórejských vojakov pracujúcich v týchto zlých pracovných podmienkach, ako aj na ďalšie potenciálne narušenie hranice, informovalo ministerstvo.

Vzťahy medzi KĽDR a Južnou Kóreou sú teraz najhoršie za posledné roky. Severokórejský vodca Kim Čong-un začiatkom tohto roka vyhlásil Južnú Kóreu za svojho hlavného nepriateľa a pristúpil k zrušeniu agentúr venujúcich sa zjednoteniu, pričom posilnil bezpečnosť pozdĺž hranice.
Severokórejské jednotky v posledných mesiacoch viackrát prekročili hranicu, podľa Soulu zrejme náhodne počas úsilia o posilnenie hranice.
KĽDR tento rok taktiež ešte viac zintenzívnila testovanie zbraní. Soul obvinil Pchjongjang z dodávok zbraní do Moskvy na použitie vo vojne na Ukrajine.
