Rozmiestňovanie mín či protitankových zábran je súčasťou posilňovania obrany hranice, na ktorom KĽDR pracuje od apríla. Okrem zabezpečenia hranice je cieľom týchto opatrení aj zabrániť severokórejským občanom v útekoch pred diktátorským režimom vedeným Kim Čong-unom do Južnej Kórey.
Velenie juhokórejskej armády vo vyhlásení uviedlo, že severokórejská armáda v prácach na hraniciach pokračuje, hoci utrpela značné straty pri zhruba desiatich explóziách a tiež v dôsledku horúčav, ktorým boli vojaci na hraniciach vystavení.
Podľa odhadov je v 248 kilometrov dlhom a štyri kilometre širokom hraničnom pásme oddeľujúcom Kóreu rozmiestnených dva milióny mín. Experti pritom uvádzajú, že Soul ani Pchjongjang presne nevedia, koľko mín v pohraničnej zóne nastražili a kam.
Velenie juhokórejskej armády tiež v súvislosti so zintenzívnením severokórejských aktivít na hranici varovalo pred možnými provokáciami zo strany KĽDR, okrem iného pred cezhraničnou streľbou. Juhokórejská armáda preto zvyšuje svoju pripravenosť.
Severná a Južná Kórea zostávajú od vojny z rokov 1950 až 1953 de facto vo vojnovom stave, pretože konflikt sa skončil len prímerím, nie podpisom mierovej zmluvy.