Pokračovanie článku: Lídra Hamasu Haníju zlikvidovali v Iráne. Izrael reaguje: Eliminovaný po presnom údere

Abbás zabitie odsúdil, palestínske skupiny vyzvali na masové demonštrácie

Šéf palestínskej autonómie Mahmúd Abbás dôrazne odsúdil zabitie lídra Hamasu Haníju v Teheráne, uviedla agentúra Reuters. Podľa nej tiež palestínske skupiny vyzvali na generálny štrajk a masové demonštrácie.

Abbás stojí na čele palestínskej autonómie sídliacej na Izraelom okupovanom Západnom brehu Jordánu, zatiaľ čo Hamas ovláda od roku 2007 palestínske Pásmo Gazy. Zabitie Haníju Abbás označil za „zbabelú vraždu“ a vyzval Palestínčanov, aby „stáli vzpriamene a ukázali jednotu, trpezlivosť a stabilitu tvárou v tvár izraelskej okupácii“.

V reakcii na zabitie Haníju sa podľa Reuters zíde tiež najvyššia bezpečnostná rada Iránu, na ktorej sa zúčastní aj veliteľ iránskych revolučných gárd. Podľa zdroja Reuters má rozhodnúť o reakcii na tento čin.

Ako Izrael zostreľoval iránske drony a rakety
Video
Archívne video.

Podľa niektorých blízkovýchodných expertov citovaných katarskou televíziou Al-Džazíra Izrael zabitím Haníju, navyše v Iráne, zašiel príliš ďaleko.

Facebook X.com 229 debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #Izrael #Palestína #Hamas #Ismáíl Haníja