Krajina, ktorá uskutočnila svoj prvý jadrový test v roku 2006 a na ktorú sa vzťahujú sankcie OSN za zakázané zbrojné programy, nikdy nezverejnila podrobnosti o svojom zariadení na obohacovanie uránu, ktorý je potrebný na výrobu jadrových hlavíc.
Čítajte viac Expert: Kim chce oslabiť vplyv USA vo svete. Aj preto podporuje Putinove imperiálne ambícieKim si prezrel Ústav jadrových zbraní a základňu na výrobu jadrových materiálov na výrobu zbraní, informovala Kórejská ústredná tlačová agentúra bez uvedenia miesta zariadenia alebo dátumu návštevy.
Kim „zdôraznil potrebu ďalšieho zvyšovania počtu centrifúg s cieľom exponenciálne zvýšiť počet jadrových zbraní na sebaobranu,“ informovali štátne médiá, ktoré tiež zverejnili zábery Kima, ako kontroluje rady centrifúg.
Severná Kórea má zakázané jadrové zbrojné programy na základe sankcií OSN, ale krajina tieto obmedzenia dlhodobo nedodržiava, čiastočne aj vďaka podpore svojich spojencov Ruska a Číny.
Mnohí analytici sú presvedčení, že Pchjongjang delia od získania jadrových rakiet dlhého doletu, ktoré dokážu zasiahnuť pevninskú časť USA, len posledné technologické bariéry.