Je však viac ako otázne, či sa 60-ročný radikál naozaj postaví na čelo Hizballáhu. Chýbajú o ňom teraz akékoľvek informácie. Kam sa podel? Živý a bez ujmy na zdraví sa naposledy asi nachádzal v bunkri na predmestí Bejrútu, ktorý si izraelské vojenské letectvo vybralo za jeden z terčov v posledných dňoch. „Hizballáh s ním stratil kontakt," citovala stanica Al Džazíra nemenovaný zdroj z bezpečnostného prostredia v Libanone. Rovnakú informáciu zverejnila televízia CNN.
V bunkri, kde mal byť Al-Dín, sa údajne stretávali predstavitelia spravodajskej služby Hizballáhu. Po izraelskom vzdušnom útoku tam zostali už le trosky. Radikálne hnutie priamo nekomentuje, čo sa stalo s bratrancom Nasralláha. Médiá sa dozvedeli iba to, že ak Hizballáh niečo oficiálne neoznámi, akékoľvek správy o osude jeho lídrov sú jedine fámy. Profesor islamskej politiky na Georgetownovej univerzite v USA pre Al Džazíru naznačil, že Al-Dín už môže byť po smrti: „Slová, že s ním stratili kontakt, je snaha pripraviť stúpencov Hizballáhu na očakávané potvrdenie, že je mŕtvy."
Silné postavenie Al-Dína v šiitskom hnutí má už dlhú históriu: jednou z kľúčových postáv Hizballáhu sa stal v roku 2001, keď si ho Nasralláh vybral za šéfa výkonnej rady hnutia. Táto rada má v agende predovšetkým politické záležitosti. „Funkcia jej šéfa je ekvivalent predsedu vlády Hizballáhu. Ovplyvňuje nielen politické aktivity, ale aj finančné a sociálne veci," ozrejmil libanonský denník L'Orient Le-Jour.
Rétorika Al-Dína sa stala navlas rovnaká s výrokmi Nasralláha. Obaja označovali Izraela za úhlavného nepriateľa, proti ktorému hlásali boj po poslednej kvapky krvi. Voľba Al-Dína na čelo Hizballáha by bolo logická aj preto, že jeho brat Abdulláh pôsobí v Iráne, kde riadi činnosť tohto hnutia. Mohol by mať preto v tamojšej islamskej republike silnú oporu v pokrvnom príbuznom. „Al-Dín má väzby na Irán, aby mohol nahradiť Nasralláha," poznamenal pre stanicu France 24 reportér Christophe Ayad, ktorý napísal knihu s názvom Geopolitika Hizballáhu.
Al-Dína začalo spájať s režimom v Teheráne aj rodinné puto. Jeho syn sa oženil s dcérou veliteľa Iránskych revolučných gárd Gásema Solejmáního (generála v januári 2020 zabil na irackom území útok izraelských dronov, keď sa nachádzal v Bagdade.
Niektoré médiá tvrdia, že Al-Dín bol ešte viac krvilačný ako Nasralláh. Rozdiel medzi týmito dvomi lídrami teroristov v ostatných rokoch spočíval v tom, že už zabitý Nasralláh sa neukazoval na verejnosti a, naopak, nezvestný Al-Dín chodil medzi stúpencov Hizballáhu. Nasralláh sa zjavne veľmi obával, že na verejnom priestranstve by sa mohol stať terčom izraelského atentátu, preto sa k prívržencom v posledných rokoch prihováral prostredníctvom videonahrávok. Al-Dín si síce budoval imidž lídra prístupného obyčajným ľuďom, ale hovorilo sa o ňom, že mu chýba charizma, ktorú u Nasralláha videli jeho obdivovatelia.