Starostka Valencie María José Cataláová oznámila, že záchranári našli deväť tiel. Osem z nich bolo objavených v zaplavenej garáži. Po nezvestných záchranári ďalej pátrajú v garážach, pivniciach či autách, ktoré zmietla prudká voda. Na jednotu a pomoc zasiahnutým regiónom vyzval kráľ Filip VI.
„Nemôžeme oznámiť presné číslo, ale nezvestných je mnoho ľudí,“ povedala dopoludnia ministerka obrany Roblesová. Podľa nej sa na pátraní po nezvestných zúčastňujú aj vojaci. Dodala, že pátracia akcia sa sústredí na zaplavené garáže či pivnice. S niektorými ľuďmi nemôžu blízki nadviazať kontakt aj pre problémy s telefónnymi sieťami.
Minister dopravy Óscar Puente sa obáva, že ďalší mŕtvi by sa mohli nachádzať vo vozidlách, ktoré zmietli prudké dažde. „V uliciach sa nahromadili hory áut,“ uviedol minister. Podľa neho sa bude premávka na cestách a železniciach obnovovať len postupne. Napríklad vysokorýchlostné vlaky medzi Madridom a Valenciou nezačnú jazdiť skôr ako o dva až tri týždne, povedal Puente novinárom.
Do Valencie pricestoval premiér Pedro Sánchez. Od štvrtka v krajine platí trojtýždňový štátny smútok. „Všetci – úrady, inštitúcie, občania i občianska spoločnosť – musíme zostať jednotní v pomoci a podpore,“ uviedol kráľ Filip VI. Varoval tiež, že na časti územia stále platí výstraha pred extrémnymi zrážkami.
Viaceré krajiny vyjadrili Španielsku spolupatričnosť, susedné Francúzsko ponúklo, že vyšle na pomoc 250 hasičov.

Prívalové dažde zasiahli juhovýchod Španielska v utorok a spôsobili v krajine najhoršie povodne za niekoľko desaťročí. Aj vo štvrtok ráno bola Valencia odrezaná od ďalších regiónov, zničené sú cesty, na ktorých voda prevrátila stovky áut, mosty aj domy. Na cestách vo Valencii je stále prerušená prevádzka. Bez prúdu bolo vo štvrtok dopoludnia vyše 77 000 ľudí, na niektorých miestach sú problémy s dodávkami pitnej vody a s fungovaním telekomunikačných sietí.
Zrážky už síce zoslabli, aj vo štvrtok však platí oranžový, druhý najvyšší, stupeň varovania vo viacerých provinciách. Okrem iného v Katalánsku, v Andalúzii a v Extremadure.
Takmer všetky obete zabili povodne vo Valencii, jeden človek zomrel v Malage a dve ženy v Kastílii-La Mancha.
Valencijská regionálna vláda si vyslúžila aj kritiku, že varovanie meteorológov podcenila a nevyhlásila včas najvyšší stupeň núdze, ktorý by znamenal aj nasadenie vojakov na pomoc. Predseda vlády Carlos Mazón dokonca v utorok o 13:14 na sociálnej sieti X napísal okrem iného, že „búrka sa pohybuje smerom do pohoria Serranía de Cuenca, preto sa očakáva, že okolo 18:00 bude intenzita zrážok slabnúť na celom zvyšku regiónu Valencia“. Tento príspevok neskôr zmazal, napísali miestne médiá.
Podľa denníka El País španielska meteorologická služba Aemet vydala najvyššie (červené) varovanie pred výdatnými dažďami vo Valencii v utorok ráno o 7:31. Valencijská vláda vyhlásila pritom cez deň len druhý najvyšší núdzový stupeň v časti regiónu, ktorý večer rozšírila na väčšinu územie. Až o ôsmej hodine regionálna vláda poslala varovanie ľuďom prostredníctvom sms správ a pol hodiny nato si ešte len vyžiadala pomoc od španielskej armády. Mazón, ktorý je z opozičnej Ľudovej strany (PP), sa podľa denníka El País v stredu snažil zvaliť zodpovednosť na ústrednú vládu.