Nehodu lietadla podľa oficiálnych výsledkov vyšetrovania spôsobila nálož nastražená v jednom z kufrov. Páchateľa útoku sa však doteraz vypátrať nepodarilo, hoci sa k nemu krátko po čine prihlásili ustašovci, chorvátski odporcovia Titovho komunistického režimu. Švédski reportéri teraz podľa ČT našli v chorvátskych archívoch dokumenty, podľa ktorých juhoslovanskí spravodajcovia hneď v roku 1972 dospeli k záveru, že bombu dal do lietadla člen nacionalistického Chorvátskeho revolučného bratstva Senić.
Čítajte viac Zomrela srbská letuška, ktorá ako jediná prežila pád lietadla v Československu Čítajte viac Desaťkilometrový pád dal letuške druhé narodeninyZ lietadla na trase zo Štokholmu do Belehradu vystúpil Senić pri medzipristátí v Kodani. Po dvoch mesiacoch od pádu lietadla bol nájdený zavraždený v Nemecku, zistila švédska televízia. Traja z jeho komplicov ešte žijú. TV4 uviedla, že kvôli atentátu nebol nikto obvinený z trestného činu.
Radikálni bojovníci za nezávislosť Chorvátska boli začiatkom 70. rokov veľmi aktívni, na konte mali napríklad prepadnutie juhoslovanskej ambasády v Štokholme alebo únos amerického lietadla. Jedinú preživšiu pádu lietadla Douglas DC-9 blízko Českej Kamenice z 26. januára 1972 Vesnu Vulovičovú v obave z možného atentátu po návrate do Belehradu strážila po celý trojmesačný pobyt v nemocnici ochranka.
Život Vulovičovej zachránilo to, že sa zakliesnila vo zvyšku chrbta lietadla, a pád trosiek tiež zbrzdili vetvy stromov a prudký svah, do ktorého narazili. Jej vyliečenie bolo vtedy považované za veľký úspech československého zdravotníctva. Jej prežitie voľného pádu bez padáka z viac ako desiatich kilometrov je podľa Guinnessovej knihy rekordné.