Demokratickí členovia Snemovne reprezentantov, a síce dolnej komory Kongresu; Jim Himes, Jahana Hayesová, John Larson a Joe Courtney, všetci zvolení za štát Connecticut, sami informovali o hrozbách, ktoré dostali na Deň vďakyvzdania. Terčom vyhrážok bol podľa miestnych médií aj demokratický connecticutský senátor Chris Murphy.
„V tejto krajine nie je miesto pre politické násilie,“ povedal Himes. Po vyvrátení hrozby dodal, že teraz hádam bude možné „slušne a v pokoji“ pokračovať v sviatkovaní.
Hayesovej podľa jej slov príslušníci polície ráno oznámili, že dostali e-mail, v ktorom sa uvádzalo, že má v poštovej schránke tzv. rúrkovú bombu. Tá sa však nenašla, rovnako ako ani nijaké iné výbušniny. Vyšetrovanie v tomto prípade však stále prebieha.
Tento týždeň sa terčom bombových hrozieb a tzv. swattingu stali aj viacerí nominanti na posty v administratíve novozvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Swatting označuje postup, pri ktorom je polícia pod falošnou zámienkou naliehavo privolaná k niekomu domov, potenciálne aj v početnom zastúpení. Odborníci to považujú za formu zastrašovania či obťažovania, ktorá sa čoraz častejšie používa pri útokoch na významné osobnosti.