Muskova spolupráca s prezidentom Trumpom, ktorý plánuje budúci mesiac uvaliť 25-percentné clo na všetok kanadský dovoz a ktorý navrhol anexiu Kanady ako 51. amerického štátu, „odporuje národným záujmom Kanady“, tvrdia navrhovatelia petície. Zároveň Muska vinia z toho, že využíva svoje imanie a moc na to, aby ovplyvnil kanadské voľby.

V Kanade možno občianstvo odobrať len v prípade, že sa niekto dopustil podvodu, uviedol nepravdivé údaje alebo vedome zatajil informácie v žiadosti o povolenie na pobyt alebo občianstvo, uviedol spravodajský server BBC. Musk, ktorý sa narodil v Juhoafrickej republike, je občanom JAR, USA a Kanady, pričom kanadské občianstvo získal v mladosti vďaka svojej matke, ktorá sa narodila v kanadskej provincii Saskatchewan. Miliardár neskôr získal tiež občianstvo Spojených štátov, a to desať rokov po tom, ako tam pricestoval na študentské vízum, napísal server CNN.
Podľa BBC Musk v reakcii na petíciu na svojej sieti X napísal, že „Kanada nie je skutočná krajina“, ale neskôr svoj príspevok zmazal.

Petícia je do veľkej miery skôr symbolickým krokom. Ak má petícia najmenej 500 podpisov a podporu poslanca, väčšinou na ňu vláda zareaguje. Touto petíciou, ktorú už podporil poslanec stredoľavej Novej demokratickej strany Charlie Angus, sa však kabinet možno zaoberať ani nebude, keďže by parlament mohol byť už na jar rozpustený kvôli predčasným voľbám, píše BBC. Angus, ktorý je poslancom už 20 rokov, zároveň oznámil, že v najbližších voľbách nebude kandidovať.