Ukrajina vykonala „najväčší dronový útok v histórii proti Moskve a Moskovskej oblasti,“ uviedol Kovalenko. „Išlo o ďalší signál Putinovi, že by mal mať záujem na prímerí vo vzduchu,“ dodal.
Ministerstvo obrany v Moskve oznámilo, že nočný ukrajinský útok bol najrozsiahlejší od začiatku ruskej invázie do susednej krajiny. Podľa úradov pri ňom zomreli dvaja ľudia, ďalších asi dvadsať utrpelo zranenia. Rusko vojensky napadlo Ukrajinu 24. februára 2022.
Ruská protivzdušná obrana podľa armády ukrajinský útok odrazila, pričom zachytila a zničila 337 dronov, z nich 91 v Moskovskej oblasti, odkiaľ okrem obetí a zranených hlásili aj materiálne škody na bytových domov. V kritickom stave je podľa ruského ministerstva zdravotníctva jedna žena.

Šesť letísk, z toho štyri – Žukovskij, Domodedovo, Vnukovo a Šeremetievo v metropolitnej oblasti Moskvy – a dve v Jaroslavi a Nižnom Novgorode medzičasom obnovili prevádzku, ktorú predtým kvôli útoku dronov na niekoľko hodín prerušili, informoval ruský úrad na kontrolu leteckej dopravy.
Tvrdenie o doteraz najväčšom útoku dronov na ruské hlavné mesto podľa agentúry Reuters vyslovil aj primátor Moskvy Sergej Sobianin. Hovorkyňa ruskej diplomacie Marija Zacharorová uviedla, že na miesto dopadu bezpilotných lietadiel v Moskve vzali prítomnú delegáciu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktorú vedie jej generálny tajomník Feridun Sinirlioglu.
Ruský vyšetrovací výbor útoky na Moskvu a Moskovskú oblasť vyšetruje ako terorizmus, informovala jeho hovorkyňa Svetlana Petrenková podľa ruskojazyčného servisu BBC.
Ukrajinská armáda útok podnikla len niekoľko hodín pred začiatkom rokovania ukrajinskej a americkej delegácie, ktoré majú v saudskoarabskej Džidde rokovať o možnosti ukončenia rusko-ukrajinskej vojny. Podľa skorších informácií Kyjev plánuje ako prvý krok navrhnúť prímerie vo vzduchu a na mori a výmenu všetkých zajatcov.

Ukrajinský generálny štáb uviedol, že drony v Rusku zasiahli množstvo strategických cieľov zapojených do agresie proti Ukrajine. Zasiahnutá bola Moskovská rafinéria, ktorá je schopná ročne spracovať 11 miliónov ton ropy a zo 40 až 50 percent pokrýva dopyt po benzíne a nafte v ruskom hlavnom meste. Výbuchy sa ozývali tiež v blízkosti stanice Stalnoj Koň v Orlovskej oblasti, ktorá je súčasťou infraštruktúry ropovodu Družba a hrá dôležitú úlohu pri dodávkach ropy do terminálu v prístave Usť-Luga v Leningradskej oblasti, uviedol tiež ukrajinský generálny štáb. Toto tvrdenie nemožno nezávisle overiť.