Vo štvrtok okolo 12.30 h prišiel pápež na vozíku do Baziliky svätého Petra s cieľom obhliadnuť si jej rekonštrukciu a pozdraviť robotníkov, uvádza agentúra ANSA. Pápež pozdravil aj malého chlapca, ktorý sa v tom čase nachádzal v bazilike. František mu podal ruku a opýtal sa na jeho meno. Následne v sprievode svojich asistentov a ochranky pokračoval ďalej v prehliadke baziliky.
František okrem iného navštívil aj hrobku niekdajšieho pápeža svätého Pia X. Pápež sa následne vrátil do svojej rezidencie v Dome svätej Marty, kde pokračuje v liečbe.
František, ktorý sa počas 38-dennej liečby zápalu pľúc v nemocnici dvakrát ocitol na prahu smrti, sa do Vatikánu vrátil 23. marca. Napriek tomu, že mu lekári nariadili dvojmesačný odpočinok a rekonvalescenciu, sa minulú nedeľu prekvapivo objavil na Námestí svätého Petra a pozdravil sa s veriacimi a pútnikmi.
Vatikán v utorok informoval, že pápežov hlas a pohyblivosť sa zlepšujú, čo vyvoláva nádej, že sa bude môcť zúčastniť na obradoch nadchádzajúceho veľkonočného obdobia.