Podľa zdroja Reuters je mladík teraz na ceste do Izraela cez prechod Kisufim. Prepustenie Alexandra, 21-ročného vojaka izraelskej armády, Hamas avizoval cez víkend. Predstavitelia hnutia uviedli, že tento krok súvisí s úsilím o dosiahnutie dohody o prímerí a umožnenie vstupu humanitárnej pomoci do Pásma Gazy.
Podľa izraelského denníka Haarec bol Alexander odovzdaný Červenému krížu v Chán Júnise v Pásme Gazy bez ceremoniálu a následne bude odovzdaný izraelskej armáde, znovu sa zistí so svojou rodinou a bude letecky dopravený do nemocnice v Tel Avive, pričom prvú prehliadku bude mať už na hranici s Pásmom Gazy. Podľa marcovej reportáže izraelskej televízie Channel 12 bývalí rukojemníci rodičom Alexandra povedali, že ich syn bol v zajatí trýznený hladmi, mučený a vypočúvaný.
K Alexandrovmu prepusteniu viedli priame štvorstranné rozhovory medzi predstaviteľmi USA, Kataru, Egypta a Hamasu, povedal agentúre Reuters zdroj informovaný o týchto rokovaniach. Spojené štáty už skôr rokovali priamo s Hamasom o oslobodení amerických rukojemníkov. Osobitný splnomocnenec prezidenta Donalda Trumpa pre otázky rukojemníkov Adam Boehler povedal, že USA sa budú usilovať tiež o vydanie tiel štyroch unesených Američanov.