Jednou z možností je oznámenie obrovských investícií týchto bohatých krajín do americkej ekonomiky. V Rijáde dnes organizujú okrem iného slávnostný obed, na ktorom sa popri saudskom korunnom princovi Muhammadovi bin Salmánovi a Trumpovi zúčastnia aj viacerí lídri popredných amerických firiem. Podľa CNN by to mali byť šéfovia spoločností Amazon, NVIDIA, OpenAI, Palantir, Uber, Coca-Cola, Google či Boeing, zúčastniť by sa mal aj Tumpov poradca a šéf firiem Tesla či SpaceX Elon Musk.
Saudský korunný princ bin Salmán už v januári uviedol, že jeho krajina plánuje v nasledujúcich štyroch rokoch vynaložiť najmenej 600 miliárd dolárov na rozšírenie investícií a obchodu so Spojenými štátmi. Trump potom uviedol, že by to mohol byť až bilión dolárov. Spojené arabské emiráty v marci oznámili zámer investovať počas desiatich rokov v USA 1,4 bilióna dolárov do umelej inteligencie, polovodičov, energetiky a ďalších odvetví.

Katarské aerolínie Qatar Airways v marci oznámili, že sú v počiatočnej fáze rokovaní so spoločnosťami Boeing a Airbus o nákupe až 150 lietadiel s dvoma uličkami, ktoré majú rozšíriť a obnoviť flotilu starnúcich strojov pre diaľkové lety. Pred Trumpovou cestou teraz agentúra Bloomberg napísala, že katarské aerolinky plánujú nákup až stovky boeingov a že dohoda by mohla byť podpísaná tento týždeň.
Ďalšou možnosťou „prevratného oznámenia“ je podľa serveru BBC premenovanie Perzského zálivu na Arabský záliv v amerických mapách. Trump minulý týždeň uviedol, že to zvažuje. Tým by síce potešil arabské krajiny, ale rozčúlil Irán, s ktorým teraz USA vedú rozhovory o jeho jadrovom programe.

Niektoré médiá tiež špekulujú, že Trump by mohol oznámil dohodu strán vojny v Pásme Gazy. Spojené štáty sú s Katarom a Egyptom sprostredkovateľom rokovaní o prímerí medzi Izraelom a palestínskym teroristickým hnutím Hamas. V posledných týždňoch je však podľa analytikov Trumpova administratíva netrpezlivá ohľadom dohody o prímerí. Izraelská vláda totiž nedávno oznámila, že chystá novú veľkú ofenzívu v Gaze, čo zodpovedá jej dlhodobému cieľu bojovať do úplného zničenia Hamasu. To je však podľa mnohých nereálne a nepomôže to prepusteniu všetkých rukojemníkov a ani to neprispeje k riešeniu izraelsko-palestínskeho konfliktu.
Denník Haarec dnes s odvolaním sa na hovorcu amerického ministerstva zahraničia Samuela Warberga napísal, že Spojené štáty spolupracujú v snahe o ukončenie vojny v Gaze s Rijádom.
Podľa serveru BBC je medzi dohodami, ktoré by mali USA uzavrieť počas Trumpovej návštevy s Rijádom, aj dohoda o saudskoarabskom nákupe amerických zbraní a vojenského vybavenia za viac ako sto miliárd dolárov. Podľa CNN chystajú USA predaj zbraní aj Spojeným arabským emirátom, a to za viac ako 1,4 miliardy dolárov.