Raši ocenil čínsku angažovanosť v mierových procesoch a vyzdvihol spoločnú mierovú iniciatívu Číny a Brazílie, ktorá sa snaží o ukončenie vojny na Ukrajine prostredníctvom diplomatických rokovaní. Zdôraznil, že trvalý mier je možný len za účasti všetkých kľúčových aktérov vrátane Ukrajiny, Ruska, EÚ a USA.
V bilaterálnej rovine potvrdil Raši záujem Slovenska o pokračovanie politiky jednej Číny a prehĺbenie strategického partnerstva, ktoré bolo deklarované počas vlaňajšej návštevy premiéra Roberta Fica v Pekingu. Parlamentná spolupráca medzi oboma krajinami má podľa neho slúžiť ako základ pre konkrétne výsledky v oblasti hospodárstva, obchodu aj medziľudských kontaktov.

Slovensko má záujem o vyváženejší obchodný vzťah s Čínou a rozšírenie exportu slovenských výrobkov na čínsky trh. Raši tiež vyzdvihol potrebu prilákať ďalšie čínske investície s vysokou pridanou hodnotou, predovšetkým v oblasti výskumu, vývoja a moderných technológií. Medzi kľúčové čínske investície na Slovensku označil projekty spoločností Volvo/Geely v Košiciach a Gotion v Šuranoch.
V rámci kultúrnej spolupráce sa plánuje vytvorenie Slovenského kultúrneho inštitútu v známej umeleckej zóne 798 v Pekingu. Raši sa zúčastní aj na Expo pre Čínu a krajiny strednej a východnej Európy a na Medzinárodnom veľtrhu spotrebiteľských tovarov v meste Ning-po.
Súčasťou slovenskej delegácie je aj podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar, ktorý predsedu parlamentu sprevádza počas celej pracovnej cesty.
