Netanjahu sa zotavuje z potravinovej intoxikácie

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa v nedeľu pre chorobu nezúčastnil na rokovaní vlády. Lekár mu v sobotu večer diagnostikoval zápal čriev spôsobený konzumáciou pokazených potravín a odporučil najmenej trojdňový odpočinok. S odvolaním sa na izraelské médiá a úrad vlády o tom informovala agentúra DPA.

20.07.2025 18:33
Benjamin Netanjahu Foto: ,
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
debata (4)

Neskôr sa zistilo, že Netanjahu trpí aj dehydratáciou, ktorá zvyčajne takéto ochorenie sprevádza. Úrad premiéra spresnil, že Nezanjahuov stav sa považuje za dobrý a podľa odporúčania lekárov dostáva tekutiny intravenózne.

Úrad vlády ďalej uviedol, že „podľa pokynov lekárov bude premiér nasledujúce tri dni odpočívať doma, odkiaľ bude spravovať vládne záležitosti“.

Netanjahu (75) bol v minulosti viackrát hospitalizovaný – okrem iného podstúpil operáciu prostaty a vlani aj operáciu pruhu. V roku 2023 mu implantovali kardiostimulátor.

Facebook X.com 4 debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #Benjamin Netanjahu
Sledujte Pravdu na Google news po kliknutí zvoľte "Sledovať"