V Spišských Vlachoch napadli rodičia učiteľku, inej sa vyhrážali smrťou

ČTK | 23.04.2010 13:53
Na základnej škole v Spišských Vlachoch napadli rodičia učiteľku a jej kolegyni sa vyhrážali zabitím. Útok sa stal v piatok počas vyučovania. Informovala o tom televízia TA3. Vlani schválil parlament zákon, podľa ktorého sú učitelia prísnejšie chránení a za prípadné útoky na nich hrozia vyššie tresty.

Útoku rodičov predchádzal konflikt dvoch žiakov, ktorí sa vzájomne napadli. Po tom, čo žiačku a žiaka učiteľ od seba oddelil, pravdepodobne dievča privolalo mobilným telefónom svojich rodičov. Tí zakrátko do školy prišli a na chodbe napadli prvú učiteľku, ktorú stretli. Jej kolegyni sa vraj vyhrážali smrťou. V súvislosti s prípadom bolo na políciu podaných viacero trestných oznámení, poznamenala televízia.

Na škole v Spišských Vlachoch sa útoky na učiteľov stali aj v minulosti. Školu na Komenského ulici navštevuje vyše 600 žiakov, medzi nimi sú aj deti z neďalekej obce Žehra. Práve odtiaľ pochádzali aj rodičia školáčky.

Za útoky na učiteľov hrozia od minulého roku vyššie tresty. Pedagógovia totiž po zmene zákona získali štatút chránenej osoby.