Opozícia s výnimkou SaS vraj dúfa, že bude vyvolená Smerom do vlády

SITA | 24.04.2010 14:03
Richard Sulík Foto:
Predseda SaS Richard Sulík
Všetky opozičné strany s výnimkou strany Sloboda a solidarita (SaS) podľa jej predsedu Richarda Sulíka nejako dúfajú, že budú vyvolené Smerom na spoločné vládnutie. "SaS je skutočnou alternatívou. Skutočnou opozíciou. Jednoznačne sme odmietli vládu so Smerom. Máme program, o ktorom sa dá povedať, že je opozičný. To nás stavia do výnimočnej pozície. Všetky ostatné strany nejako dúfajú, že budú vyvolené Smerom na spoločné vládnutie," uviedol Sulík.

Podľa Sulíka, SDKÚ, KDH, SMK i Most si stále nechávajú akési zadné dvierka otvorené.

„Pred nedávnom sa Béla Bugár vyjadril, že pripúšťa vládu so Smerom. Rovnako KDH nevylúčilo jednoznačne vládu so Smerom. Keď sa naskytne príležitosť, so Smerom budú vládnuť. Ale nemôžu to príliš nahlas povedať, lebo napríklad KDH má 40 percent voličov, ktorí nechcú vládu so Smerom. Niekedy tú pravdu netreba príliš nahlas hovoriť. Čo sa týka SDKÚ, oni svojim programom kopírujú Smer. Snažia sa o budovanie silného sociálneho štátu. SDKÚ z tohto dôvodu nie je skutočnou opozíciou, pretože sa programom veľmi blíži k Smeru,“ zdôraznil Sulík. Podľa neho teda jediná strana, ktorá jasne povedala, že so Smerom vládnuť nebude a ktorá má jasný opozičný, čitateľný a konkrétny program je SaS.

SaS podľa Sulíka so Smerom nepôjde do vlády za žiadnych okolností. „To sa nemôže stať. Kongres rozhodol. Keby sme to chceli zmeniť, museli by sme mať opätovne kongres. Inak by sme porušili stanovy,“ uviedol. Zároveň dodal, že možnosť koalície Smeru a SaS je nula.