SaS kúpila Ficovi na deň volieb jednosmerný lístok do Grécka

SITA | 26.04.2010 11:26
Fico, Sulík Foto: ,
SaS je presvedčená, že Slovensko nemá ďaleko od gréckej cesty. Na snímke premiér Robert Fico (vľavo) a predseda SaS Richard Sulík.
Jednosmerný cestovný lístok do Grécka kúpili premiérovi Robertovi Ficovi predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS). "Slovensko nie je ďaleko od toho, aby sa vydalo na grécku cestu," zdôraznil na tlačovej besede podpredseda SaS Juraj Miškov.

Lístok v cene 90 eur, ktorý plánujú Ficovi odovzdať v pondelok, je na 12. júna, teda v deň konania parlamentných volieb. Autobus odchádza do Atén o 12:30 prezradil ďalej Miškov. Strana uvažovala aj o pohodlnejšej forme cestovanie – letecky.

„Myslím si, že poskladať sa na letenku by sme finančne zvládli, ale z Bratislavy do Grécka nič nelieta,“ povedal Miškov. Bratislavské letisko je podľa neho v takom stave, v akom je, teda ako ho manažuje štát, preto SaS zvolila autobusovú dopravu. Ak by premiér ponuku využil, Miškov by to považoval za najlepšie investované peniaze. Dodal, že premiér by ešte stihol pred cestou odvoliť.

SaS upozornila na šafárenie Grécka, ktoré krajinu priviedlo až na pokraj krachu. V piatok Grécko oficiálne požiadalo o finančnú pomoc 45 miliárd eur od Európskej únie a Medzinárodného menového fondu. Slovensko by malo prispieť sumou o niečo viac ako 300 miliónov eur. SaS to považuje za vrcholne nezodpovedné.

Podľa predsedu strany Richarda Sulíka by si Grécko najprv malo „spraviť poriadok“ a zreálniť finančné toky. Finančná pomoc krajine by podľa Martina Chrena zo SaS mohla predstavovať morálny hazard a byť príkladom pre nezodpovedných politikov.

lístok do Grécka

//  Kliknutím obrázok zväčšíte//