Mečiar prieskumným agentúram neverí. Vraj sú to darebáci

SITA | 30.05.2010 17:35
Vladimír Mečiar Foto:
Predseda HZDS Vladimír Mečiar
Výsledky prieskumov volebných preferencií neberie líder ĽS-HZDS Vladimír Mečiar vážne. "Sú to rôzne darebácke agentúry, ktoré zverejňujú výsledky," vyhlásil v nedeľu v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo.

„Odmietam takéto špekulácie a bude treba hľadať prostriedky ochrany pred darebáckymi agentúrami,“ zdôraznil. Ako podotkol, nereaguje tak len preto, lebo jeho strana sa v mnohých prieskumoch pohybuje na hrane zvoliteľnosti, jeho názor na prieskumy bol taký vždy. Podľa neho tieto agentúry zodpovedajú za poškodzovanie záujmov iných subjektov. Mečiar verí, že ĽS-HZDS vo vláde bude. „Chceme a máme snahu byť v dvojkoalícii v tom smere, aby zotrval proslovenský charakter tejto politiky, aj aby sa našli cesty z krízy,“ vyhlásil. Ako podotkol, tretieho partnera nerieši.

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár zdôraznil, že majú snahu, aby došlo k zmene vládnutia a znížilo sa napätie. „Budeme nápomocní ak budeme mať možnosť vytvoriť koalíciu zo súčasných opozičných strán,“ uviedol. Povolebnú spoluprácu so Smerom-SD vylúčil. „nemá to význam,“ je presvedčený. Ako podotkol, „to nie je o tom byť za každý cenu vo vládnej koalícii, ale o tom, či vieme zmeniť súčasný štýl politiky.“