Sulíkova partnerka pôsobila v nebankovke SUN
Sulík tvrdí, že so svojou družkou sa zoznámil až tri roky po tom, čo sa celá kauza prevalila. „Moja družka mala 19 rokov, keď ju otec nanominoval do spoločností, ktoré riadil. V roku 1999 zo spoločnosti SUN vystúpila,“ reagoval Sulík. Odmieta, že by Šikrha spolufinancoval stranu Sloboda a Solidarita (SaS). „Ani náhodou. Veď on je na tom finančne už roky zle,“ uviedol Sulík. So Šikrhom sa podľa vlastných slov stretol len raz. Dodal, že jeho družka sa stretáva s otcom tiež len obmedzene.
Alexandra Šikrhová vystupovala v kauze tunelovania spoločnosti SUN len ako svedok. Na súde využila svoje zákonné právo a ako dcéra odmietla vypovedať.
Vlani v lete banskobystrický špeciálny súd odsúdil Jozefa Šikrhu na osem rokov za podvod. Podľa senátu Šikrha podviedol viac ako 500 klientov a škodu odhadol na takmer deväť miliónov korún. Šikrha sa hneď na súde odvolal a trvá na tom, že je nevinný. Šikrha s klientmi uzatváral zmluvy o pôžičke, kúpe a prevode cenných papierov, nákupe dlhopisov či o predaji zmeniek SUN. Sľuboval im zhodnotenie vkladov s ročným úrokom štyridsať percent. Spoločnosť okrem bombastických úrokov ponúkala aj investíciu do „slnečných“ bytov na bratislavských Dlhých dieloch. SUN sa nakoniec rozdelila na viacero dcérskych spoločností, zmenila z eseročky na akciovku a v neprehľadnom slede vzájomných transakcií zanikla. Podľa prokurátory však Šikrha začiatkom roku 2000 predal bonitnú časť firmy, vyhýbal sa klientom a nakoniec utiekol do zahraničia. V auguste 2002 bol na neho vydaný medzinárodný zatykač. Do roku 2003 žil v Kanade a USA, potom ho polícia zatkla na bratislavskom letisku.