Mečiar: Radičová vidí ďaleko, ale nevidí, že stojí v ..... !

SITA | 31.08.2010 10:40
Vladimír Mečiar Foto:
Predseda HZDS Vladimír Mečiar
Po čase sa ozval predseda HZDS Vladimír Mečiar. Cez hovorkyňu strany Soňu Jantolákovú poslal stanovisko, podľa ktorého premiérka Iveta "Radičová vidí ďaleko, ale nevidí, že stojí v ..... !".

Mečiar tak reaguje na výroky poslanca Národnej rady SR Vincenta Lukáča o mafii. „Vincent Lukáč je viacej hokejista ako politik, preto aj jeho chybné výroky možno pochopiť. Nemožno však pochopiť Ivetu Radičovú, ktorá dovidí na Vincenta Lukáča, ale nevidí a nechce vidieť, že jej koaličný partner a predseda parlamentu volá po dekriminalizácii drogovej mafie. Zdá sa, že pani Radičová vidí ďaleko, ale nevidí, že stojí v ..... !“ napísal Mečiar v stanovisku.

Predsedníčka vlády Iveta Radičová očakáva, že poslanec NR SR Vincent Lukáč (SNS) bude o svojich vzťahoch a väzbách s mafiou, o ktorých hovoril pre médiá, informovať orgány činné v trestnom konaní. Podľa nej slová poslanca o priateľstve s mafiou sú neprijateľné. Radičová podotkla, že jej je ľúto, že poslancovi zhorelo auto a musí sa to vyšetriť, zdôraznila však, že ide o dve rozdielne veci.

Lukáč tvrdí, že niektoré z jeho verejných vyjadrení novinári „tendenčne posunuli do inej roviny, než v akej ich vyslovil“. Poslanec sa bráni tým, že politici a novinári, ktorí sa pozastavili nad jeho výrokmi, nemohli byť až takí zaslepení, aby nepochopili, že ich vyjadril vo vzťahu k „mafii“ ironicky.