Reči o lietajúcom koberci asi skončia na súde, varoval Vážny Figeľa

SITA | 03.09.2010 13:57
Exminister dopravy a súčasný poslanec Národnej rady SR za Smer Ľubomír Vážny zvažuje, že výroky svojho následníka v ministerskom kresle Jána Figeľa z KDH o luxusnom koberci v ministerskej kancelárii budú mať dohru na súde.

„Odporúčam mu, aby si odmeral kanceláriu, ktorá určite nemá cca 600 m2 a potom zverejňoval také nezmysly o lietajúcom koberci v kancelárii ministra za milión slovenských korún, čo nevylučujem, že bude mať aj súdnu dohru,“ uviedol Vážny.

Figeľ obvinil Vážneho z nehospodárneho nakladania s verejnými financiami pri rekonštrukcii priestorov pre ministra. Priestory dal Vážny zrekonštruovať vlani za pol milióna eur, pričom len koberec stál podľa zverejnených faktúr 40-tisíc eur. Vážny tvrdí, že Figeľ o tejto veci klame. „Koberec za takú sumu by mal vedieť lietať,“ povedal pre denník Figeľ.

„Pozornosť médií by bolo vhodnejšie obrátiť na to, že súčasné vedenie rezortu dopravy nedotiahlo výstavbu D1 za 2,4 mld. eur, ktorá je pre Slovenskú republiku veľmi potrebná a taktiež má svoj obrovský význam z hľadiska zamestnanosti v čase krízy. Mám pocit, že takýmito nezmyslami a nepodstatnými vecami typu koberec mieni rezort dopravy zakryť svoju neschopnosť spustiť investíciu za 2,4 mld. eur,“ myslí si Vážny, ktorého Figeľ kritizoval za nákup koberca do ministerskej kancelárie.