Slota: Mnohým vadí, že SNS vôbec existuje, vládnuť však budeme opäť

SITA | 26.12.2010 21:06
SNS podľa predsedu strany Jána Slotu prekáža niektorým ľuďom na Slovensku i v zahraničí. "Tých ľudí, resp. tých inštitúcií bolo v tomto štáte habadej a možno aj mimo tohto štátu. Som presvedčený, že pán Világi nešetril na reklame. Ono to nejde priamo. Zadávajú sa zaplatené reklamy, pri tom sú dohody, čo sa má vysielať a ako sa má vysielať. Tretí sektor, Sorosova nadácia a ďalšie jej podobné do toho naliali tiež obrovské peniaze. V zahraničí sú skupiny ľudí, resp. organizácií, ktoré veľmi neradi vidia na politickej scéne Slovenska SNS. Týmto všetkým prekáža, že SNS vôbec existuje," povedal Slota.

Umelý tlak médií sa podpísal podľa Slotu aj na výsledku jeho strany v parlamentných voľbách. „Problémy začali už pred dva a pol rokom, keď médiá umelo začali vyťahovať niektoré kauzy a to nabobtnalo do absolútnych rozmerov, až obludných rozmerov. Tento obrovský tlak má hodnotu cca 300 – 400 mil. korún. Tie do toho niekto nalial a to malo výsledný efekt aj vo voľbách,“ zdôraznil Slota.

Podľa neho by však bolo neseriózne, keby hádzal všetko na jednoznačných nepriateľov Slovenska a SNS. „Určite aj koaliční partneri svojím prispením nepomohli SNS, ale pravý opak bola pravda,“ dodal.

Slota je presvedčený, že SNS sa do vlády vráti. „Je to nutné, pretože pokiaľ SNS nebude vo vláde, tak vo vláde bude SMK alebo Híd. A to je neprijateľné pre ďalšiu existenciu slovenskej štátnosti,“ vyhlásil.