Americké bezpilotné lietadlo zabilo 14 militantov

SITA | 11.05.2010 08:47
Bezpilotné lietadlo ozbrojených síl Spojených štátov amerických vystrelilo v utorok 12 rakiet na cvičný tábor islamistických bojovníkov v jednej z kmeňových oblastí v Pakistane, čo neprežilo 14 militantov, informovali bezpečnostné zdroje.

Ide o druhý útok v tej istej horskej oblasti hraničiacej s Afganistanom od nedele, keď Spojené štáty obvinili pakistanskú odnož islamistického hnutia Taliban z naplánovania útoku na newyorskom námestí Times Square, ktorý bol zmarený pred 10 dňami.

Cvičný tábor, ktorý sa stal terčom útoku, využívali militanti patriaci pod lídra Hafíza Gula Bahadura, ktorý údajne riadi až 2 tisíc bojovníkov. Tí cez hranice napádajú zahraničné sily v Afganistane, informovali úradné zdroje. Zariadenie ležalo v oblasti Lowara Mandi v provincii Severný Vazíristan a bolo považované za pevnosť militantov napojených na Taliban a medzinárodnú teroristickú sieť al-Kájda.

„Podľa posledných správ máme spolu 14 mŕtvych militantov. Terčmi sa stali opevnenie a vozidlá zaparkované pred ním,“ uviedol pre tlačovú agentúru AFP vysokopostavený predstaviteľ pakistanskej bezpečnosti, ktorý si neželal byť menovaný. Občianstvo mŕtvych povstalcov zatiaľ nie je známe.