Fidel krúti hlavou nad vedomosťami mladých Američanov

SITA | 20.08.2010 14:56
Bývalý kubánsky líder Fidel Castro si opäť vzal na mušku USA a tentoraz podrobil tvrdej kritike americký vzdelávací systém. Kubánsky revolucionár tak reagoval na výsledky prieskumu, ktorého výsledky odhalili veľké medzery vo vedomostiach mladých Američanov.

Fidel sa preto podľa vlastných slov nedokáže prestať čudovať, ako je možné, že taká mocná a vyspelá krajina zlyháva vo výchove ďalších generácií, ktorej príslušníci sa stávajú „nekultúrni barbari“.

„Mrazí ma na chrbte, keď vidím, ako sa môže zneužiť a prekrútiť výučba v zemi, ktorá vlastní viac ako osemtisíc atómových zbraní,“ uviedol 84-ročný Castro, ktorý sa v posledných týždňoch často objavuje na verejnosti a vyjadruje sa k verejných veciam. „Myslíte si, že preháňam? Tak mi povedzte, či sa nájde niekto, kto by považoval moje závery za prehnané,“ povedal niekdajší kubánsky vodca na stránke cubadebate.cu.

V uplynulých dňoch zverejnené výsledky testu pre budúcich amerických vysokoškolských študentov odhalil, že mnohí mladí nevedia, že Nemecko bolo niekedy rozdelené, kým o existencii Československa netušia vôbec.

Budúcim americkým vysokoškolákom nič nehovoria ani mená ako Beethoven či Michelangelo. Kým slávneho nemeckého skladateľa považujú za psa, meno talianskeho renesančného umelca si spájajú s počítačovým vírusom.